High School Sports

Schedule for the GHSA softball playoffs

SCHEDULE

Class AAA Thursday

Game 1 -- Oconee County 7, Northside 1

Game 2 -- St. Pius 3, LaGrange 2

Game 3 -- Eastside 6, Worth County 0

Game 4 -- Lakeview-FO 7, Columbus 0

Game 5 -- Oconee County 2, St. Pius X 0

Game 6 -- Eastside 1, Lakeview-FO 0

Today

Game 7 -- Northside vs. LaGrange, 9 a.m., Field 4

Game 8 -- Worth County vs. Columbus, 9 a.m., Field 5

Game 9 -- Winner Game 7 vs. Lakeview-FO, 1 p.m., Stadium

Game 10 -- Winner Game 8 vs. St. Pius X, 1 p.m., Field 8

Game 11 -- Oconee County vs. Eastside, 5 p.m., Field 5

Game 12 -- Winner Game 9 vs. Winner Game 10, 5 p.m., Field 6

Saturday Game 13 -- Winner Game 12 vs. Loser Game 11, 9:30 a.m., Field 1

Game 14 -- Winner Game 13 vs. Winner Game 11, 11:30 a.m., Field 1

Game 15 -- If necessary game, 1:30 p.m., Field 1

Class AAAA Thursday

Game 1 -- Sandy Creek 3, Jones County 1

Game 2 -- Whitewater 2, Hardaway 0

Game 3 -- Northgate 2, Lee County 1

Game 4 -- Marist 1, Evans 0

Game 5 -- Whitewater 8, Sandy Creek 0

Game 6 -- Marist 3, Northgate 0

Today

Game 7 -- Jones County vs. Hardaway, 11 a.m., Field 2

Game 8 -- Loser Game 3 vs. Evans, 11 a.m., Field 3

Game 9 -- Lee County vs. Northgate, 3 p.m., Field 6

Game 10 -- Winner Game 8 vs. Sandy Creek, 3 p.m., Stadium

Game 11 -- Whitewater vs. Marist, 7 p.m., Field 1

Game 12 -- Winner Game 9 vs. Winner Game 10, 7 p.m., Field 2

Saturday Game 13 -- Winner Game 12 vs. Loser Game 11, 9:45 a.m., Field 8

Game 14 -- Winner Game 13 vs. Winner Game 11, 11:45 a.m., Field 8

Game 15 -- If necessary game, 1:45 p.m., Field 8

Class AAAAA Thursday

Game 1 -- Greenbrier 1, Cherokee 0

Game 2 -- Mill Creek 8, Union Grove 1

Game 3 -- East Coweta 3, Peachtree Ridge 1

Game 4 -- Lowndes 9, Kennesaw Mountain 1

Game 5 -- Mill Creek 2, Greenbrier 0

Game 6 -- East Coweta 2, Lowndes 1

Today

Game 7 -- Cherokee vs. Union Grove, 11 a.m., Field 6

Game 8 -- Peachtree Ridge vs. Kennesaw Mountain, 11 a.m., Field 8

Game 9 -- Winner Game 7 vs. Lowndes, 3 p.m., Field 1

Game 10 -- Winner Game 8 vs. Greenbrier, 3 p.m., Field 2

Game 11 -- Mill Creek vs. East Coweta, 7 p.m., Field 3

Game 12 -- Winner Game 9 vs. Winner Game 10, 7 p.m., Field 4

Saturday Game 13 -- Winner Game 12 vs. Loser Game 11, 10 a.m., Stadium

Game 14 -- Winner Game 13 vs. Winner Game 11, noon, Stadium

Game 15 -- If necessary game, 2 p.m., Stadium

Class A Thursday

Game 1 -- Wesleyan 3, Johnson County 0

Game 2 -- Gordon Lee 2, Bacon County 0

Game 3 -- Eagles Landing 4, Treutlen 0

Game 4 -- Bowdon 6, Savannah Christian 2

Game 5 -- Gordon Lee 5, Wesleyan 4

Game 6 -- Eagles Landing 2, Bowdon 0

Today

Game 7 -- Johnson County vs. Bacon County, 9 a.m., Stadium

Game 8 -- Treutlen vs. Savannah Christian, 9 a.m., Field 8

Game 9 -- Winner Game 7 vs. Bowdon, 1 p.m., Field 1

Game 10 -- Winner Game 8 vs. Wesleyan, 1 p.m., Field 5

Game 11 -- Gordon Lee vs. Eagles Landing, 5 p.m., Field 3

Game 12 -- Winner Game 9 vs. Winner Game 10, 5 p.m., Field 4

Saturday Game 13 -- Winner Game 12 vs. Loser Game 11, 9 a.m., Field 5

Game 14 -- Winner Game 13 vs. Winner Game 11, 11 a.m., Field 5

Game 15 -- If necessary game, 1 p.m., Field 5

Class AA Thursday

Game 1 -- Lovett 5, Appling County 4

Game 2 -- Buford 4, Dodge County 0

Game 3 -- Blessed Trinity 8, Pierce County 6

Game 4 -- Calhoun 1, Southeast Bulloch 0

Game 5 -- Buford 8, Lovett 0

Game 6 -- Calhoun 3, Blessed Trinity 2

Today

Game 7 -- Appling County vs. Dodge County, 9 a.m., Field 1

Game 8 -- Pierce County vs. Southeast Bulloch, 9 a.m., Field 2

Game 9 -- Winner Game 7 vs. Blessed Trinity, 1 p.m., Field 3

Game 10 -- Winner Game 8 vs. Lovett, 1 p.m., Field 4

Game 11 -- Buford vs. Calhoun, 5 p.m., Stadium

Game 12 -- Winner Game 9 vs. Winner Game 10, 5 p.m., Field 8

Saturday Game 13 -- Winner Game 12 vs. Loser Game 11, 9 a.m., Field 3

Game 14 -- Winner Game 13 vs. Winner Game 11, 11 a.m., Field 3

Game 15 -- If necessary game, 1 p.m., Field 3

  Comments